واقعیت مجازی

امروزه پیشرفت در تکنولوژی تاثیر قابل توجهی بر تمامی صنایع گذاشته است. از جمله پیشرفت هایی که روی داده و تحولات زیادی را در اکثر صنایع ایجاد کرده است فناوری واقعیت مجازی می باشد. یکی از صنایع خدماتی که می تواند منافع زیادی از این فناوری به دست آورد صنعت گردشگری می باشد. واقعیت مجازی کاربردهای گسترده و مفیدی برای صنعت گردشگری از قبیل برنامه ریزی و مدیریت، بازاریابی، تفریح و سرگرمی، آموزشی، حفاظت از بناهای تاریخی و … دارد.

نقش واقعیت مجازی در توسعه کسب و کارهای گردشگری

از این تکنولوژی می­ توان برای افزایش تجربه سفر و شکل دادن به رفتار گردشگران  استفاده کرد. علاوه بر این  واقعیت مجازی می تواند در کسب و کار و سیروسفر شما، یک پیشرفت مجازی داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی های این فناوری است که شما به مشتریان بالقوه اجازه می دهید یک نگاهی اجمالی به مقصد مورد نظر، برای رزرو داشته باشند.

برای ما ثابت شده است که داستان گویی در گردشگری، تاثیری بسیاری در انتخاب مشتریان برای رزرو یک مقصد دارد. تلفیق این نوع محتواها با virtual reality می تواند یک محتوای تصویری عالی به وجود اورد که قطعا بر روی مشتری تاثیر گذار خواهد بود.

کاربران مجازی در عصر ارتباطات، صبر کمتری نسبت به محتواها دارند به خاطر همین نسبت به محتواهای کلاسیک تمایل کمتری نسان می دهند در نتیجه با تغییر ذائقه گردشگران، باید محتواهای تبلیغاتی نیز تغییر کند. محتواهای دیجیتالی در حال حاضر بیش از هرزمان دیگر در دسترس تر و جذاب تر هستند و افراد تجربه استفاده از واقعیت مجازی رو بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

واقعیت مجازی قابلیت این را دارد که جاذبه های گردشگری خاص و جدید رو به بهترین شکال معرفی و مخاطبین را برای حضور ترغیب کند

شما با تصاویر 360 درجه از مناطق بکر گردشگری، تجربه سفر را برای مخاطبین ایجاد می کنید . کاربران از طریق موبایل های خود در جاذبه های طبیعت بدون اینکه حتی آنجا حضور داشته باشد ، غوطه‌ور خواهند شد و برای سفر به ان مکان برنامه ریزی خواهند کرد.

تحقیقات منتشر شده در دانشگاه امرست ماساچوست نشانگر موثر بودن VR در مردم و مقاصد است. این پژوهش که با عنوان : virtual reality و تاثیرات آن بر بازاریابی مقصد است نشان داد که واقعیت مجازی احساسات خوشایندی را نسبت به مقصد ایجاد می‌کند

بازدید مجازی به افراد کمک کمی کند تا احساسات مثبت بیشتری را به سمت مقصد ایجاد کند به خاطر همین فعالین گردشگری باید برای تعامل بازدیدکننده با مقصد استفاده از واقعیت مجازی در اولویتشان باشد.

منتشر شده در : ژوئن 23rd, 2020 / دسته بندی: تجهیزات و فناوری ها, گردشگری / برچسب‌ها: , , /

برای دریافت آخرین مطالب ایمیل خود را ثبت کنید

تلفیق فرهنگ و هنر با فناوری

پیام شما ارسال شد، با تشکر از شما.
خطایی رخ داده است، لطفا دوباره تلاش کنید.