مستندنگاری (ثبت و نمایش) میدانگاه علمی ابن سینا اصفهان

مدرس ابن سینا یکی از آثار به جا مانده از دوره شکوفایی آل بویه در اصفهان است. مدرس ابن ســینا سال 1383 در فهرســت آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بر اساس مستندات تاریخی، ابن‌سینا بیش از 15 سال در حکومت سلاطین آل بویه در این مدرس سکان‌دار آموزش طب و سایر علوم مربوط به زمان خود بود.

ارزش تاریخی و علمی مجموعه میدانگاه علمی ابن سینا و نیاز گردشگران این مجموعه ایجاب می­ کند، امکاناتی فراهم شود تا پژوهشگران و گردشگران به بهترین و ساده ­ترین شکل، اطلاعات دقیق و جذاب از این مجموعه بدست آورند. با دیجیتال سازی و طقبه­ بندی اطلاعات و انتقال آن از طریق تکنولوژی­ های جدید، رابطه آثار و مخاطبان پایگاه ارتقاء می­یابد. ایجاد ارتباط مفهومی سبب پویایی و تاثیرگذاری بیشتر در مخاطب می ­شود. از این رو مخاطبين با برخورداري از امكانات جدید و محتواهایی با شکل نو، موفق به درك و تفسير بهتر مفاهيم مرتبط شده و دست به تجربه­هاي جديد مي­ زنند. مستندنگاری دیجیتالی و ایجاد محتوای­ های گرافیکی و تاثیر آنها بر انتقال مفاهیم مناسب، ما را در رسیدن به اهداف تعیین شده کمک خواهد کرد.

مستندنگاری وضعیت موجود بنا با روش فتوگرامتری برد کوتاه و واقعیت مجازی (مشاهده تور مجازی مدرس)

پروژه دیجیتال سازی مدرس ابن سینا به سفارش دکتر حسام الدین حریری به همراه همسرش نازنین مسعودی(این دو پزشک ساکن استرالیا هستند) که از سال نود و شش پیگیر شناسایی ، مستندسازی و احیا مجدد این بنا در قالب یک میدانگاه تاریخی _علمی بوده اند، انجام شد