در کنار هم برای ایران

تامین مالی جمعی

نقش‌آفرینی شما در دیجیتال‌سازی میراث‌فرهنگی کشور

حمایت مستمر از دیجیتال سازی میراث فرهنگی ایران

ما در کنار هم چه ارزشی می‌آفرینیم؟

با مشارکت شما دیجیتال‌سازی مجموعه‌های تاریخی شتاب بیشتری می‌گیرد

مشارکت شما باعث دسترسی بیشتر مردم به مجموعه‌های تاریخی و گردشگری می‌شود

با مشارکت شما متخصصان و علاقمندان این حوزه فعالیت‌های بیشتر و بهتری را انجام می‌دهند

تامین مالی جمعی (کراود فاندینگ)

کراودفاندینگ، روش و ساختاری برای جمع‌آوری سرمایه یا کمک‌های کوچک مالی از طریق پلتفرم آنلاین با هدف حمایت از یک رویداد، کسب و کار و … است. میراث‌فرهنگی و گردشگری همواره یکی از موضوعات مورد علاقه عموم مردم است که تمایل به نقش آفرینی در این حوزه را دارند؛ یکی از ابزارهای نقش آفرینی مردم در حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری روش کراودفاندینگ است

پروژه‌های فعال

برای نقش‌آفرینی در دیجیتال‌سازی آثار تاریخی و طبیعی، می‌توانید به صورت آنلاین در این پروژه‌ها مشارکت کنید

نقش برجسته اشکانی

تنگ بتای دشت شیمبار با ۱۲ نقش برجسته‌ی هشت‌و‌نیم متری و یک نقش ۱۴۰ سانتی‌متری در ارتفاعات کوه دلا در نزدیکی شهرستان اندیکا قرار دارد. طبق بررسی‌هایی که باستان‌شناسان در دوره‌های مختلف در این منطقه داشته‌اند، در اندیکای خوزستان نزدیک به ۷۰۰ محوطه و بنای تاریخی و باستانی، شناسایی شده است. تنگ بتا از متفاوت‌ترین نقش برجسته‌های خوزستان به‌شمار می‌رود که با در نظر گرفتن نوع پوشش و آرایش موی سر سنگ‌نگاره‌های آن، قدمت آن را هم‌زمان با دوره‌ی اشکانیان و مربوط به الیماییدها (حکومت محلی هم‌زمان با اشکانیان که اندیکا جزیی از قلمرو آنها محسوب می‌شد) می‌توان تخمین زد. تنگ بتا در سال ۱۳۸۹ به شماره‌ی ۲۵۹۸۹ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

مستندنگاری سه بعدی

همان­گونه که مستحضر می­باشید کمبود منابع مالی مهمترین مانع در حفاظت از  میراث فرهنگی کشور است به طوری که با بودجه محدود دولتی و از سویی نبود سازوکار جذب سرمایه­های خرد مردمی، بسیاری از پروژه­های دارای اولویت به ناچار رها شده و یا در معرض نابودی قرار دارند. پروژه تامین مالی جمعی نقش برجسته تنگ بتا با تاکید برای دیجیتال سازی این اثر تاریخی به دنبال حفاظت و مرمت نقش برجسته تنگ بتا است. اولین و ضروری ترین گام حفاظت و مرمت یک اثر تاریخی، مستندنگاری دیجیتالی است. از این رو ما با تامین مالی این پروژه از نقش برجسته تنگ بتا، مدل سه بعدی، پرینت سه بعدی،تور مجازی، نقشه، عکس و فیلم تهیه خواهیم کرد.

شرکت دانش بنیان میراث آرکا

حفظ میراث فرهنگی امروزه به عنوان پشتوانه‌ای برای تداوم حیات فرهنگی آینده ماست. هرچند خسارت به این آثار جبران ناپذیر است ولی قابل پیشگیری است. ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه دیجیتال سازی و هوشمندسازی میراث فرهنگی، پلتفرم تامین مالی را برای نقش آفرینی مردم دراین حوزه در نظر گرفتیم.  در سیستم تامین مالی جمعی تعداد بسیاری مشارکت‌کننده برای دستیابی به یک هدف مشترک منابع مالی فراهم می‌کنند. ما در میراث آرکا به عنوان یک مرکز خصوصی و مستقل به طور پیوسته بر اهمیت ارتباط در راستای شفافیت، شناخت و مشارکت مدنی متمرکز خواهیم بود.

با اشتراک‌گذاری این پروژه ما را در تامین مالی جمعی کمک کنید

با ما در ارتباط باشید