Project Description

راه اندازی سامانه گردشگری مجازی استان سمنان 

 موقعیت جغرافیایی

درباره‌ی وجه تسمیه‌ی سمنان روایت‌های متفاوتی وجود دارد که به ارائه‌ی چند نظریه بسنده می شود. در گذشته‌های دور در محل آتشکده‌ی بزرگ هریس در کومش (سمنان) شهری عظیم با بت‌خانه‌ای بزرگ و ساختمانی رفیع و باشکوه وجود داشته‌است. به همین دلیل مردم این منطقه قبل از طهور زرتشت دارای مذهب سمتی یا سمینه بوده‌اند و بت‌خانه‌ی آنها در محل محل سمنان فعلی واقع بوده‌است. درباره‌ی وجه تسمیه‌ی قومس یا کومش گفته می‌شود،‌کومش ابتدا کومس به معنی کوه مس بوده‌است، زیرا در دوران هخامنشی این ایالت صادرکننده‌ی مس بوده و بعدها نام آن به کومش تغییر یافته‌است و چون این منطقه هم دچار کم‌آبی بوده‌است مردم این منطقه به حفر قنات می‌پرداختند به همین دلیل این ایلت را کومش (چاه‌کن) و مردم آن را کومشی نامیده‌اند.

گزارش

گردشگری مجازی، یکی از مهمترین ابزار های معرفی جاذبه های گردشگری است که کلیه اطلاعات را جهت آشنایی گردشگران با جاذبه های گردشگری فراهم ساخته است و گذرگاهی برای گردشگر و مقاصد گردش است.  محتواهای دیجیتالی در شناساندن دقیق و جذاب  جاذبه های گردشگری مفید است.  وقتی یک گردشگر بتواند اطلاعات گردشگری مربوط به جاذبه های کشور را در پهنه فناوری ها نو ملاحظه کند و در باره آن‌ها اطلاعات صوتی تصویری و متنی خوبی بدست آورد نسبت به آن ها مشتاق می‌شود.

استان سمنان دارای جاذبه های گردشگری متنوع و متعدد است. برای معرفی این جاذبه ها رسانه جامع گردشگری مجازی  بسیار ضروری است. در این سامانه گردشگری مجازی کاربران می توانند، اماکن گردشگری سمنان را با تکنولوژی های جدید مشاهده کنند. استفاده از محتواهای گرافیکی و دیجیتالی درک بهتری از شناخت امکان گردشگری شهر می دهد. و بازدیدکننده را به بازدید حقیقی تشویق می کند. با این روش بازدیدکنندگان می توانند از طریق این سامانه ، با مناطق گردشگری سمنان به صورت 360 درجه ای آشنا شوند و سپس تصمیم به سفر به آن مکان ها نمایند.  ضمنا بازدید­کننده با استفاده از عینک واقعیت مجازی به صورت مجازی به مکان های گردشگری سمنان سفر می­کند و مکان ها  گردشگری مختلف را مشاهده می­کند. با این سامانه علاوه بر افزایش جذابیت، به بازدیدکنندگان کمک می کند بدون صرف زمان و هزینه جاذبه های گردشگری را بشناسد.

تکنیک‌ها

برای تهیه سامانه گردشگری مجازی استان سمنان از ربات گیگاپن برای پانوراماهایی زمینی و از کوادکوپتر برای پانوراماهای هوایی استفاده شد. علاقمندان با مراجعه به سایت  می توانند از این سامانه بهره‌مند شوند

لینک سامانه جامع گردشگری استان سمنان

خروجی‌ها

گالری تصاویر

پروژه های بیشتر