Project Description

ماکت سه بعدی بانک ملی

 موقعیت جغرافیایی

شهرستان تبریز با وسعت 2167 كیلومتر مربع (4.8 درصد مساحت استان)، مركز استان آذربایجان شرقی بوده و ارتفاع تقریبی آن از سطح دریا 1350 متر می باشد. تبریز شهری است كه نامش از دیرباز آشنای اهل سیاحت و تجارت در اقصی نقاط جهان بوده و هست و در طول جاده ابریشم، غرب را به شرق پیوند داده و دروازه مشرق زمین خوانده شده است. قديمی‌ترين مطلب مربوط به شهر تبريز، در كتيبه سارگن دوم پادشاه آشور( 722 – 750 ق . م ) آمده است كه آن را شهری بزرگ و آباد، و دارای باروی تو در تو وصف كرده است

شرح پروژه

ساختمان بانک ملی تبریز مربوط به دوره پهلوی است. کاشی کاری منحصر به فرد این بنا که از لوگوی بانک ملی ايران و طرح های اسلیمی ایرانی- اسلامی اقتباس شده را از جمله ویژگی های مورد توجه و کم نظیر در اين اثر برشمرد.  ارتفاع بنا و همچنین رعایت قرینگی را از خصوصیات بارز اثراین اثر است. استفاده از پله های سنگی در ورودی مجموعه که در چارچوب عظمت دهی به بنا به کار رفته است، از سایر خصوصیات بارز بانک ملی شعبه تبریز به شمار می رود.

فرآیندها

جهت تهیه ماکت سه بعدی بانک ملی شعبه تبریز، در ابتدا با استفاده از اسکنر لیزری ریگل تمامی بخش های بیرونی ساختمان به صورت سه بعدی اسکن شد. و سپس در نرم افزار پس از پردازش، ابرنقاط متراکم مدل آماد و در نهایت از این ابرنقاط به مدل سه بعدی بنا دست یافتیم. پس از تهیه مدل سه بعدی، با استفاده از دستگاه پرینت سه بعدی ماکت سه بعدی ساختمان بانک ملی را آماده کردیم.

خروجی‌ها

گالری تصاویر

پروژه های بیشتر