راهی‌شو 

راهی برای کشف ایران

بعد از شیوع ویروس کرونا، به جهت پیشگیری از گسترش آن، موزه‌ها و پایگاه‌های تاریخی و باستانی با اعلام اطلاعیهٔ تردد کمتر در این شرایط، استفاده از ظرفیت ها و امکانات دیجیتال را توصیه کردند. میراث آرکا با توجه به شرایط پیش آمده در روزهای اول با طراحی هشتگ #در_خانه_بمانید #ما_شما_را_به_سفر_خواهیم_برد گامی کوچک در راستای عملی شدن این امر برداشت و با تهیهٔ ویدیوها به انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی پرداخت؛ همزمان با این موضوع طراحی اپلیکیشن راهی‌شو را پیش‌گرفت.

راهی شو دریچه­‌ای نو به جاذبه­‌های تاریخی و طبیعی ایران است. در فاز نخست این پروژه، بیست مجموعهٔ گردشگری ایران شامل میراث جهانی، میراث ملی و میراث طبیعی به صورت پانوراما نمایش داده می­‌شود. این مجموعه­‌ها براساس توالی زمانی از دورهٔ پارینه سنگی تا دورهٔ پهلوی انتخاب شده‌اند.

اپلیکیشن راهی‌شو، سفری مجازی و ۳۶۰ درجه را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد تا بتوانند در بخش‌ها و مناطق مختلف ایران به گشت و گذار بپردازند. این اپلیکیشن از هدست‌های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می‌کند، اما امکان استفاده از آن بدون هدست نیز وجود دارد. اگر می‌خواهید به سادگی به سفر بروید، بهتر است از طریق لینک‌ زیر اپلیکیشن راهی‌شو را که برای اندروید منتشر شده است، کاملاً رایگان دانلود و نسخه دسکتاپ را بدون نصب، مشاهده کنید. راهی‌شو گنجینه‌ای از آثار تاریخی ایران در جیب شماست. هر لحظه و هرجا از تماشای ایران زیبای­مان لذت ببرید.